رو عنوان : عضو شورای اسلامی شهرخرم آباد:
عنوان : شهرداری خرم‌آباد عملكرد قابل قبولی داشته است/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان از بودجه ۹۷ به زیرگذر بهارستان
کد خبر : ۲۹۲۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ 
ساعت : ۱۹:۵۲:۱
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، اسماعیل رضایی اظهارداشت: فلسفه وجودی شورا کارنظارتی است ونظارت بر تمام امورسیاسی، اجتماعی، و مدیریت شهری را بر عهده دارد.

وی گفت: شورا یک پارلمان محلی و نظارتی است اما متاسفانه در حال حاضر به سمتی رفته است که تنها می‌توان به آن شورای شهرداری گفت البته ما نمی‌خواهیم به این سمت برویم اما ناخواسته به این سمت گرایش پیدا کرده ایم.

عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد درباره برج‌های دوقلوعنوان کرد: قرارداد شرکت برج‌های دو قلو36 ماهه بوده و قرارداد آن به پایان رسیده البته مقررشده تا پایان همین قرارداد این پروژه به اتمام برسد، در این زمینه به دنبال این هستیم که قرارداد جدید با پیمانکارفعلی منعقد گردد چون اگربا پیمانکار جدیدی قرارداد منعقد گردد مطمئنا این پروژه به سرنوشت هتل صخره‌ای دچار خواهد شد.

رضایی ادامه داد: بحث پیش‌فروش واحدهای برج‌های دوقلو تخلف است، البته طبق شنیده‌ها مسئولان پروژه با دستگاه‌های قضایی برای پیش‌فروش مذاکره کرده‌اند که پیش‌فروش این واحدها مانعی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد شورا را چگونه ارزیابی می‌کنید، افزود: شورای پنجم عملکرد متوسطی داشته و همگان می‌دانند زمانی که شورا وتیم جدید شهرداری برمسند مدیریت شهری تکیه زدند شهرداری خرم‌آباد 300 میلیارد تومان بدهی معوقه داشت این در حالی است که بودجه سال ۹۷ شهرداری 210 میلیارد تومان می‌باشد.

عضو شورای شهر خرم آباد عنوان کرد: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام نظیر زیرگذر بهارستان ادامه دارد و ازبودجه سال ۹۷ حدود ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده است که در این شورا به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام نظیر پارک شاپوری نیزبوده و در پروژه های جدید به دنبال زیباسازی سراب شهوا هستیم.

اسماعیل رضایی مشکلاتی که در زیرگذر بهارستان به وجود آمده است را ناشی از اقدامات انجام شده در زمان استاندار بازوند دانست و تصریح کرد: پروژه زیرگذر بهارستان یک طرح غیرکارشناسی است که به عنوان یک طرف شورای شهر و شهرداری تحمیل شده است واین طرح با چندین زیرگذر در قالب یک قرارداد برای استان تعریف شده است.

وی گفت: دفع آب های سطحی جنوب شهرمعضلی است که می بایست مرتفع می شد که متاسفانه تا کنون محقق نشده است.

عضو شورای شهر خرم آباد با اشاره به مشکلات شهربازی خرم‌آباد اظهار داشت: این شهربازی با یک پرونده حقوقی در جریان است که دادستان به این مسئله ورود پیدا کرده تا با تعیین تکلیف نهایی بتوان از طریق پیمانکار جدید و واگذاری به بخش خصوصی این مشکل را حل کرد.

رضایی در خصوص شفاف سازی شورای شهر و عدم حضور خبرنگاران در جلسات خاطرنشان کرد: تمامی جلسات شورا به شکل علنی با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود و تنها جلساتی که مربوط به تعیین کمیسیون‌ها و سازمان است بدون حضور خبرنگاران و به شکل غیر علنی برگزار می‌شود، جهت شفاف سازی وظایف شورا حاضریم که جلسات را با حضور مردم در خیابان برگزار کنیم تا از مسائل به طور مشخص آگاه شوند زیرا مصوبات شفاف و به طور مشخص وجود دارد و مسئله مخفی در این حوزه وجود ندارد.

وی عملکرد شهردار را قابل قبول دانست و افزود: همبستگی بین اعضای شورای شهر وجود دارد علیرغم اینکه ممکن است اختلاف سلیقه و اختلاف نظراتی نیز بین اعضاء شورا وجود داشته باشد.

عضو شورای شهر خرم آباد، مشکلات مالی را دلیل کندروی پروژه های شهرداری دانست و اظهار داشت: در وضعیت خشکسالی و مشکلات اقتصادی وبودجه ای، شهرداری باید با تکیه بر مردم فعالیت کند و نیاز به سرمایه‌گذارمهم است، مطمئنا وجود سرمایه گذار می‌تواند این مشکلات را تا حدودی مرتفع کند وعوامل و موانعی وجود دارد که موجب می‌شود سرمایه‌گذار در حوزه‌هایی نظیر پسماند ها و پارکینگ‌ها برای فعالیت انگیزه ای نداشته باشند.

اسماعیل رضایی گفت: آپارتمان سازی و ساخت وساز شخصی منع قانونی ندارد و شهرداری در بحث ایمنی ساختمان و عدم تجاوز به معبر نظارت دارد و با افراد خاطی برخورد خواهد کرد.

تنظیم خبر: حدیث رکرک


نمایش تعداد بازدیدها : 197