پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

مزاياي سرمايه گذاري در لرستان

لرستان با داشتن موقعیتی راهبردی دارای ویژگی های منحصربه فردی برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری است .

بهره مندی ازموقعیت مکانی وجغرافیایی ممتاز به عنوان گلوگاه شمال- جنوب کشور، همجواری با سه راهی خوزستان اصفهان تهران، وجود ظرفیت های مناسب فرهنگی و اجتماعی، وجود شرایط اقلیمی مناسب برای فعالیت­های صنعتی و تجاری در تمام فصول سال، توان جذب سرریزهای اقتصادی استان های همجوار، همجواری با عمده ترین کانون های جمعیتی و قطب های صنعتی کشور، دسترسی به نیروی انسانی ماهر و ارزان و بهره­گیری از تجربیات آن­ها و سهولت دسترسی به ماشین آلات و ابزار، وجود بازارهای مصرف برای فرآورده های کشاورزی وجود ظرفیت ها و قابلیت ها در بخش های مختلف مانند صنعت، معدن، کشاورزی، شیلات و جاذبه های گردشگری، دسترسی آسان به خدمات شهری و امکانات ارتباطی ارزان در منطقه از جمله این مزیت ها است .

امنیت مطلوب در لرستان البته یکی از مولفه های مثبت برای سرمایه گذاری است . ضریب بستر امنیتی بالا در لرستان به گونه ای است که این استان از نظر شاخص های امنیتی جزو رتبه های نخست تا پنجم کشوراست و زمینه سرمایه گذاری را دارد زیرا سرمایه گذار درصورتی که امنیت نداشته باشد انگیزه و عامل محرک برای سرمایه گذاری نخواهد داشت .

همچنين شهرداری خرم آباد با اعطای تشویق و سود اضافی به طرف‌های مشارکت، قصد دارد پروژه ها را به قدری سودآور نمایدکه انگیزه ی لازم در سرمایه گذار جهت گرایش به پروژه‌های شهرداری وجود داشته باشد. شهرداری تلاش دارد با کاهش سود مادی خود، سود مادی طرف مشارکت را افزایش دهد و نتیجتا در ارايه‌ی خدمات به مردم، موفق تر باشد.

حاصل جمع موارد ذکر شده، موجب پایین آمدن قیمت تمام شده‌ی پروژه و نیز بالا رفتن سود خالص برای طرفین خواهد بود.

 


گروه دورانV5.7.2.0